Clautuda

Eurowizja 2014 - Kopenhaga

 • niedziela, 11 maja 2014
 • sobota, 03 maja 2014
  • Półfinał 2 - Eurowizja 2014

   Półfinał 2
   Kopenhaga, 8 maja 2014

   Opinia i typowanie przed finałem:
   Drugi półfinał Eurowizji 2014, pod względem poziomu ma o wiele niższy poziom: 68 do 90 dla półfinału pierwszego. Szanse do awans do finału, mają więc utwory o znacznie mniejszym poziomie artystycznym w tym Polska.
   Najlepszą piosenkę tej grupy przedstawia Austria (7,5), odbiega od pozostałych także wyglądem samego reprezentanta, którego występ bojkotują coniektóre reżimowe kraje. Wysoki poziom prezentuje także Malta (7). Trzeci awans należy do Słowenii (6,5), kolejny do chłopaków z Grecji (6). Moje kolejne typowania to: Norwegia (5,5), Izrael (5) oraz Irlandia (5). Rumunia (4,5) w tym roku nie zachwyca aż tak bardzo. Ostatnie awanse przyznaje: Polsce (4) i Szwajcarii (4). Choć ostatnie miejsca może z pewnością wyprzeć lepszy występ na scenie eurowizyjnej podczas transmisji.

   Podsumowanie po występie na żywo:

   Polska w finale Eurowizji 2014! choć piosenka mnie nie zachwyca, prezentacja wdzięków Słowianek piorących i ubijających masło na scenie dała dodatkowe głosy, druga rzecz to utwór śpiewany po polsku, co dodaje tu uroku całości. Malta, co prawda dostała się do finału, ale na żywo nie wypada aż tak korzystnie. Norwegia, sennie ale w finale. Austria, klasa sama w sobie, głos, oprawa świateł, jak i wykonawca, wszystko współgra. Najlepsza piosenka tego półfinału! Finlandia, choć nie była moim typem przed występem na żywo, wcale mnie nie zdziwił awans do finału. Świetny występ, świetnie zaprezentowany. Białoruś, znów najgorsza piosenka tej grupy, przeszła dalej... Szwajcaria, o wiele korzystniej na scenie wypada. Grecja, na żywo niestety nie wypadają korzystnie, wielki hałas i w sumie nic specjalnego. Słowenia, korzystnie. Rumunia, mniej zjawiskowo.
   Z moich typów 8 piosenek przeszło do finału, tylko 2 są poza. Izrael, bardzo korzystnie wypadła Mei na żywo, ale niestety poza finałem. Irlandia, mnie nie przekonała, wiec nie dziwi mnie brak awansu. 

   (T) - moje typowanie awansu do finału.

   Klasyfikacja wg miejsca:

   1. Austria (7,5) (Conchita Wurst - "Rise Like a Phoenix") (T)
   2. Rumunia (4,5) (Paula Seling & Ovi - "Miracle") (T)
   3. Finlandia (3) (Softengine - "Something Better")
   4. Szwajcaria (4) (Sebalter - "Hunter of Stars") (T)
   5. Białoruś (2) (Teo - "Cheesecake")
   6. Norwegia (5,5) (Carl Espen - "Silent Storm") (T)
   7. Grecja (6) (Freaky Fortune feat. RiskyKidd - "Rise Up") (T)
   8. Polska (4) (Donatan & Cleo - "My Słowianie") (T)
   9. Malta (7) (Firelight - "Coming Home") (T)
   10. Słowienia (6,5) (Tinkara Kovac - "Round and Round") (T)
   11. Litwa (3) (Vilija Mataciunaite - "Attention")
   12. Irlandia (5) (Cann-Linn & Kasey Smith - "Heartbeat") (T)
   13. Macedonia (3) (Tijana - "To the Sky")
   14. Izrael (5) (Mei Feingold - "Same Heart") (T)
   15. Gruzja (2) (The Shin & Mariko - "Three Minutes to Earth")

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   ctomasky2012
   Czas publikacji:
   sobota, 03 maja 2014 18:46
 • sobota, 12 kwietnia 2014
  • Półfinał 1 - Eurowizja 2014

   Półfinał 1

   Kopenhaga, 6 maja 2014

   Opinia i typowanie przed półfinałem:
   Moje osobiste podsumowanie pierwszego półfinału Eurowizji 2014, nieco mnie zaskoczyło. Oczywiście właściwa ocena na Konkursie, zawsze wychodzi na prezentacji na żywo, na scenie, w stresie w żywiole, którego nie da się wtedy zatrzymać.
   Numerem jeden, zostały dwie piosenki - Armenia (8) i Szwecja (8). O wykonawcy Aram MP3, słyszy się informacje jako o faworycie Eurowizji 2014, ostatnio jednak podcięły mu nieco skrzydła plotki o jego homofobii, która nie przysparza mu poparcia. Trzecie miejsce zajmuje Azerbejdżan (7,5), który od lat na eurowizyjnej scenie króluje. Dwa kolejne Estonia (7) oraz Belgia (7). Bliźniaczki z Rosji (6,5) to kolejne miejsce na równi ze śpiewającym w języku ojczystym reprezentantem Czarnogóry (6,5). Moje ostatnie typy do przejścia do finału to: Albania (6), Mołdawia (6) i Holandia (5,5), choć ta końcowa tabela, zależeć będzie od występu na żywo.
   Do finału, po raz trzeci z rzędu nie zakwalifikowała by się Valentina Monetta z San Marino (5) a także uroczy reprezentant Węgier (5). A dalsze miejsca to: Ukraina (4), która mnie nie przekonuje, oraz niemal pewniaki bez awansu czyli Łotwa (3), Portugalia (3) i ostatnia Islandia (2).

   Posumowanie Półfinału 1:
   Zacznijmy od awansów do sobotniego finału Eurowizji 2014. Armenia - Aram Mp3, występował jako pierwszy, i początkowo był zestresowany, kilka razy nawet zafałszował, później gdy piosenka weszła w ostrzejsze rytmy, pokazał pazur. Atutem bez wątpienia jest oprawa świateł sceny, która dodaje tu animuszu całości. Szwecja, całkowita perfekcja, do tego piękna piosenkarka. Islandia, zupełne nieporozumienie, wg mnie to najgorsza piosenka tego półfinału. Rosja, mimo buczenia publiczności na awans sióstr (ze względu na polityczny konflikt), ta piosenka była świetnie przygotowana na tego typu show. Azerbejdżan, naturalnie i z szykiem. Ukraina, tutaj dużo pomaga i prezentacja na scenie jak i oprawa świateł. San Marino, świetnie wypada na żywo, jest doskonale. Holandia, nieco uśpione wykonanie. Czarnogóra, uroku całości dodaje i sam wykonawca jak i ojczysty język w którym śpiewa. Węgry, choć sam wykonawca jest całkiem sympatyczny, występ w zwykłym t-shirt-cie minimalnie zmienionym, zupełnie nie przystawał do sceny w Kopenhadze.
   Niestety Europa nie doceniła Tanji z Estonii, która pomimo dobrej piosenki i skomplikowanej choreografii z tancerzem, świetnie wypadła! Bardzo dobrze wypadła także Albania, też bez awansu. Belgia, występ był trochę inny od reszty, stąd chyba brak uznania. Mołdawia, niestety zasłużony brak awansu, występ nie powalał na kolana, brakowało mi ruchu samej wokalistki, która stała jak zamurowana.
   Jak widać moje typowanie 6 trafnych na 10. 
   Momentami minusem był w TVP komentator Artur Orzech, który nie dość, że bywa irytujący w swych wypowiedziach to jeszcze się myli chociażby co do awansu Węgier. Trochę więcej bezstronności by się przydało. 

   (T) - moje typowanie awansu do finału. 

   Klasyfikacja wg miejsca w półfinale: 

   1. Holandia (5,5) (The Common Linnets - "Calm After The Storm") (T)
   2. Szwecja (8) (Sanna Nielsen - "Undo") (T)
   3. Węgry (5) (András Kállay-Saunders - "Running")
   4. Armenia (8) (Aram Mp3 - "Not Alone") (T)
   5. Ukraina (4) (Mariya Yaremchuk - "Tic-Tock") 
   6. Rosja (6,5) (Siostry Tołmaczowe - "Shine") (T)
   7. Czarnogóra (6,5) (Sergej Ćetković - "Moj Svijet (My Love)") (T)
   8. Islandia (2) (Pollapönk - "No Prejudice")
   9. Azerbejdżan (7,5) (Dilara Kazimova - "Start a Fire") (T)
   10. San Marino (5) (Valentina Monetta - "Maybe (Forse)")
   11. Portugalia (3) (Suzy - "Quero ser tua")
   12. Estonia (7) (Tanja - "Amazing") (T)
   13. Łotwa (3) (Aarzemnieki - "Cake to Bake")
   14. Belgia (7) (Axel Hirsoux - "Mother") (T)
   15. Albania (6) (Hersi - "One Night`s Anger") (T)
   16. Mołdawia (6) (Cristina Scarlat - "Wild Soul") (T)

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   ctomasky2012
   Czas publikacji:
   sobota, 12 kwietnia 2014 14:36

Kalendarz

Sierpień 2018

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Tagi

Kanał informacyjny

Wychodzimy z ukrycia