Clautuda

Eurowizja 2017 - Kijów

 • piątek, 19 maja 2017
  • Podsumowanie Eurowizji 2017

   Eurowzija 2017 pod wieloma względami była w tym roku inna. Było bardzo mało eurowizyjnych piosenek, a laureat kompletnie mnie nie oczarował jak przeważającą część widzów i jurorów.

   W Kijowie, praktycznie żadna piosenka się nie wyróżniała a ich poziom był bardzo zbliżony i raczej średni lub nieco powyżej średniej w niewielkim stopniu.

   Półfinały były trochę mdłe od ogromnie napompowanych piosenek, których słuchać było ciężko. Finał był nieco lepszy, ale w tegorocznej Eurowizji 2017 były jedne z najgorszych utworów od wielu lat, albo ich prezentacja wokalno-wizualna była o wiele gorsza na scenie niż w teledysku, czego przykładem jest Łotwa i oczywiście Czarnogóra (co do drugiego utworu było to raczej oczywiste).

   Jeżeli chodzi o Albanie, to piosenka jest bardzo trudna do zaśpiewania a druga rzecz trudno ją dobrze zaprezentować...jest też scenicznie mało eurowizyjna.

   Irlandzka piosenka Brendana Murray`a, mimo jego stresu, ściśniętego gardła i czasami fałszu miała w sobie melodyjność Eurowizji i mimo tego wszystko mi się podobała.


    

   Jeśli chodzi o Estonie, to mimo w miare poprawnie zaśpiewanej piosenki, wizualizacja była jakaś nieprzekonująca i zbyt pompatyczna mam wrażenie.

   Piosenka  z San Marino, miała zupełnie inną energię i jakość, była eurowizyjna, bardzo dobrze dobrane głosy łącznie z chórkiem i ostatnie miejsce w półfinale...nie rozumiem, dlaczego. Da się tego słuchać i jest zupełnie rytmiczne.


    

   Z piosenką z Islandii jest tak, że lubi się ją dopiero po kilku przesłuchaniach a była bardzo eurowizyjna ta kompozycja.
   IMRI z Izraela może nieco wytrenowany na scenie w negatywnym znaczeniu, ale całkiem przyjemnie się słucha i ogląda. Sam on bardzo przystojny i zbudowany. Gdyby nie śpiewał jako pierwszy z pewnością zajął by lepszą pozycję na liście.


    

   Kristian Kostov - Bułgaria - oczywiście ma i głos i był pomysł na scenę i oczywiście 2 miejsce, choć były piosenki które bardziej mi się podobały.

   Chyba najbardziej dobrana wizualizacja sceniczna to piosenka "City Lights" (Belgia), głos dość specyficzny, ale muzyka wyśmienita i świetnie to wyglądało w całości (4. miejsce).


    

   Całkiem zaskakująco wypadła Wielka Brytania. Piosenka niby taka sobie, ale świetnie zaprezentowana (15. miejsce), ma coś w sobie lekkiego, melodyjnego i chwytliwego.    

   Moje dwie ulubione piosenki po występie w finale, które będę słuchać wielokrotnie jeszcze przez lata:) to Armenia oraz Azerbejdżan. Jako że ta pierwsza piosenka podobała mi się od początku, tak Azerbejdżan gdzieś pominąłem, jako nieciekawy. Natomiast na scenie, cała prezentacja, pomysł, muzyka, kompletnie wszystko było dla mnie wielkim pozytywnym zaskoczeniem - uwielbiam. Armenia muzyka i głos świetne, prezentacja też pomysłowa.


   Azerbejdżan - Dihaj - Skeletons


   Armenia - Artsvik - Fly With Me

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   ctomasky2012
   Czas publikacji:
   piątek, 19 maja 2017 21:20
 • sobota, 06 maja 2017
  • Przed Eurowizją 2017

   Tegoroczna Eurowizja 2017 odbędzie się w Kijowie na Ukrainie. Niezmiernie trudno w tym roku wytypować zwyciezcę, piosenki są...można by powiedzieć specyficzne, albo się je kocha albo nienawidzi, albo lubi z czasem i odwrotnie.

   Oczywiście to, jak zostaną zaśpiewane, zaprezentowane w całym klimacie eurowizyjnym, to już inna kwestia.

   Moje ulubione piosenki (na podstawie klipów) tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji 2017

   Łotwa z piosenką "Line". Po dłuższym słuchaniu nieco się nudzi, natomiast nie wiem jak wyjdzie to na scenie.


   Islandia: Svala "Paper" z tym utworem jest całkiem odwrotnie, im dłużej się go przesłuchuje, tym jest lepszy i ciekawszy.
   Z tego co widziałem na filmikach z prób w Kijowie, całkiem fajnie to wygląda.


   Bułgaria: Kristian Kostov (bodajże najmłodszy uczestnik Eurowizji 2017) z piosenką "Beautiful Mess" - teledysk urzekający, natomiast na scenie się okaże.


   Armenia: piosenka nieco odmienna od reszty (a takich w tym roku nie ma za dużo), nieco etniczne brzmienia.


   Belgia: Blanche "City Lights" - im dłużej się słucha tym lepiej:) nie wiem jak wypadnie na scenie, ale na razie występ nie powala.


   Albania: Lindita "World" jedna z moich ulubionych piosenek. Ta nostalgia z ostrym, ta niewiadoma...uwielbiam słuchać tego utworu. Piękny jest też teledysk.


   Estonia: od wielu lat ma świetne piosenki, ten duet na scenie wypada rewelacyjnie.


   San Marino: kolejny duet, piosenka moim zdaniem świetna do słuchania - natomiast prezentacja z prób mnie jakoś nie poruszyła.


   Irlandia: Brendan Murray "Dying To Try", piosenka romantyczna i do pewnego momentu przed końcem cudna, nieco nostalgiczna. Relacja z prób...to porażka, łamiący się głos, zdenerwowanie i nieciekawa prezentacja sceniczna...ale to tylko próby, może będzie lepiej:)


   Czarnogóra: Slavko Kalezić z utworem "Space" tzw. "diwa" Eurowizji 2017:P ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. Mam wrażenie, że występ będzie ociekał seksem i kiczem ale nie da się ukryć, że Slavko jest...wygadany, nie przejmujący się niczym (na luzie) i przystojny. Wpisuje się więc idealnie w Eurowizje.


   Te oto piosenki słucham najczęściej.

   Moje typy do przejścia do finału:

   Półfinał 1:

   1. Albania 7
   2. Łotwa 7
   3. Belgia 6
   4. Szwecja 6
   5. Armenia 6
   6. Grecja 6
   7. Islandia 5
   8. Australia 4
   9. Czarnogóra 4
   10. Polska 4

   Półfinał 2:

   1. Estonia 7
   2. Macedonia 6
   3. Izrael 6
   4. Litwa 6
   5. Węgry 5
   6. Bułgaria 5
   7. Norwegia 5
   8. San Marino 5
   9. Irlandia 5
   10. Serbia 5

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   ctomasky2012
   Czas publikacji:
   sobota, 06 maja 2017 19:25

Kalendarz

Sierpień 2018

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Tagi

Kanał informacyjny

Wychodzimy z ukrycia